Šią savaitę Bažnyčia švenčia:
II GAVĖNIOS SEKAMDIENIS - VIEŠPATIES DIENA
Kovo 16 d. (Sekmadienis)
"Apie tave širdis man byloja: "Tu jo veido ieškoki".
Tavo, Viešpatie, veido aš ieškau. Nuo manęs savo veido neslėpki. "
Popiežiaus Pranciškaus išrinkimimo 12-osios metinės

Šiandien visų dėmesys sutektas į palatą Gemelli ligoninės dešimtajame aukšte, tačiau šią dieną užbaigiami dvyliktieji pontifikato metai buvo kupini ir kitų svarbių įvykių bei džiugių momentų.
Popiežiaus sveikatos būklė gerėja (papildyta trečiadienio priešpietį)

Šaltinis: www.vaticannews.va/lt
Trečiadienio, kovo 12-osios, rytą popiežius stebėjo gavėnios rekolekcijų transliaciją iš Vatikano ir tęsė jam skirtą terapiją, tiek kvėpavimo, tiek judėjimo.
Naktį popiežius Pranciškus ramiai miegojo. Medikai žada trečiadienio, kovo 12-sios, vakarą pasidalyti naujienomis apie popiežiaus sveikatą, kuri, pagal pastarųjų dienų informaciją, laipsniškai gerėja.
Popiežiaus maldos intencija kovo mėnesiui
Kovo 2 d. „Viešpaties angelas“: „Ar mano žodžiai gero skonio?“
Šaltinis:
vaticannews.com (RK / Vatican
News)
„Matai krislą savo brolio akyje, o nepastebi rąsto savojoje“, – sako Viešpats, ragindamas savo mokinius geriau įsižiūrėti į tikrovę bei vertinti savo artimą su meile. „Pirmiau išritink rąstą iš savo akies, o tada pažiūrėsi, kaip iš brolio akies išimti krislelį“, – priduria Jėzus. Tik toks atidus ir nesmerkiantis broliškas pataisymas gali būti pavadintas dorybe. Be broliškumo nėra ir pataisymo.
Romoje prasidėjo lietuvių jubiliejinė piligrimystė
Šeštadienio, kovo 1 d., rytą Romos Laterano bazilikoje oficialiai prasidėjo lietuvių jubiliejinė piligrimystė. Lietuviai piligrimai žengė pro šios bazilikos – Romos vyskupo katedros – Šventąsias duris ir dalyvavo Mišiose, kurioms vadovavo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Prieš Mišias buvo surengtos Atgailos pamaldos.
Popiežiaus maldos intencija vasario mėnesiui
Kai man buvo 17 metų, dar lankiau mokyklą, bet jau dirbau, aš turėjau įvairių planų, bet neplanavau tapti kunigu. Tačiau vieną dieną užėjau į bažnyčią... ir ten manęs laukė Dievas!
„Antiqua et nova“ – krikščioniškasis žvilgsnis į dirbtinį intelektą

Tikėjimo mokymo dikasterija kartu su Švietimo ir kultūros dikasterija parengė dokumentą, kuriame apžvelgiamos dirbtinio intelekto teikiamos galimybės, pastaruoju metu labai išpopuliarėjęs jo naudojimas, o taip pat su naujųjų technologijų plėtra ir naudojimu susiję etiniai klausimai.
Antiqua et nova („Sena ir nauja“) – 45 puslapių dokumentas buvo paskelbtas Vatikane antradienį, sausio 28 d.
Popiežius: Jėzus yra Gyvasis žodis
Popiežius suteikė lektoriaus tarnystę keturiasdešimčiai pasauliečių – moterų ir vyrų, pašauktų skelbti Dievo žodį. Pranciškus Šv. Petro bazilikoje sausio 26 d., aukotose Dievo žodžio sekmadienio mišiose įteikė jiems Šventojo Rašto knygą melsdamas, kad dalyvaudami Bažnyčios misijoje skelbti Dievo žodį gebėtų patys jį priimti nuolankiai atsiverdami Šventosios Dvasios veikimui.
„Kasdien mąstykite Dievo žodį, kad įgytumėte kuo gyvesnį ir gilesnį jo supratimą, o visų prima savo gyvenimu taptumėte Viešpaties Jėzaus Kristaus liudytojai“, – linkėjo popiežius suteikdamas naujiesiems lektoriams savo palaiminimą.
Prancūzija viena labiausiai prieš krikščionis nusiteikusių ES šalių, teigia stebėtojai
Vienoje įsikūrusi netolerancijos ir diskriminacijos prieš krikščionis Europoje observatorija pavadino Prancūziją viena labiausiai prieš krikščionis nusiteikusių Europos Sąjungos šalių.
Portalas CREDO praneša, kad iš 2 444 krikščionių persekiojimo atvejų 35 Europos šalyse apie 1 000 užfiksuoti Prancūzijoje.
Popiežiaus žinia Davoso forumui apie dirbtinį intelektą

„Krikščioniškoji tradicija intelekto dovaną laiko esminiu žmogaus asmens, sukurto „pagal Dievo paveikslą“, aspektu“, – rašė popiežius žinioje Davoso forumo dalyviams, paskelbtoje sausio 23-iąją. Pagrindinė žinios, kaip ir viso Forumo, tema – „Bendradarbiavimas išmaniajame amžiuje“ – yra vadinamojo dirbtinio intelekto teikiamos galimybės, keliami iššūkiai ir rizikos. Tarp Davoso forumo dalyvių – kardinolas Peteris Turksonas.
Pasaulyje su persekiojimu susiduria 380 mln. krikščionių, teigia ataskaita
Organizacija „Open Doors“ atnaujino 2025 m. pradžioje krikščionims skirtus Pasaulio stebėsenos sąrašo (angl. World Watch List, WWL) duomenis.
Žmogaus teisių aktyvistai nerimauja dėl pastoviai didelio krikščionių persekiojimo Šiaurės Korėjoje ir Somalyje, taip pat dėl smarkiai išaugusio persekiojimo Centrinėje Azijoje, rašoma „Open Doors“ interneto svetainėje.
„Ar tai tiki?“ Maldos už krikščionių vienybę savaitė sausio 18–25 d.

Sausio 18–25 dienomis minima maldos už krikščionių vienybę savaitė. Kaip ir kasmet, Romoje pagrindinis jos momentas bus baigiamieji Mišparai, kuriems sausio 25 d. pavakare popiežius Pranciškus vadovaus Šv. Pauliaus bazilikoje.
Laisvės premijos laureatas J. Sasnauskas: palaimintas kelias į laisvę ir laisvės aistra
Laisvės premijos laureatas, neginkluoto antisovietinio pasipriešinimo dalyvis, kunigas Julius Sasnauskas sako, kad pati laisvė yra premija.
„Broliai ir seserys, sveikinu visus su Laisvės diena ir dėkoju už tą prasmingą, iškilų apdovanojimą – Laisvės premiją. Abu žodžiai skamba labai gražiai, bet pagalvojau, kad mes visi, ypač šioje salėje, esame Laisvės premijos laureatai ir visa tauta taip pat“, – pirmadienį Kovo 11-osios salėje Seime atsiimdamas apdovanojimą sakė jis.
„Pati laisvė yra didžioji premija“, – pridūrė kunigas.
Popiežius: nebūkime abejingi Jėzui, esančiam šalia mūsų
Žvaigždė, kuri išminčius iš Rytų šalies atvedė pas Betliejuje gimusį pasaulio Išganytoją, ir mus kviečia į kelionę pas Dievą, kad apdovanoti jo gailestingumu skelbtume artėjančią jo karalystę, sakė popiežius Pranciškus pirmadienio, sausio 6 d., rytą Šv. Petro bazilikoje vadovaudamas Viešpaties Apsireiškimo, Trijų Karalių, iškilmės Mišioms.
Senu papročiu po Evangelijos diakonas paskelbė būsimų kilnojamų liturginių švenčių datas: šiais metais gavėnią pradedantis Pelenų trečiadienis bus minimas kovo 5 d., Velykos bus švenčiamos balandžio 20 d., o adventas prasidės lapkričio 30 d.
Popiežiaus maldos intencija sausio mėnesiui
Melskimės už migrantus, pabėgėlius ir nuo karo nukentėjusius asmenis, kad visada būtų gerbiama jų teisė į švietimą, kuris yra būtinas kuriant žmoniškesnį pasaulį.
Šiandien išgyvename „švietimo katastrofą“. Tai nėra perdėta. Dėl karų, migracijos ir skurdo apie 250 milijonų berniukų ir mergaičių nelanko mokyklos.
Visi vaikai ir jaunuoliai turi teisę lankyti mokyklą, net jei jie yra migrantai.
Švietimas yra viltis visiems – jis gali išgelbėti migrantus ir pabėgėlius nuo diskriminacijos, patekimo į nusikaltėlių tinklus ir išnaudojimo. Kiek daug nepilnamečių yra išnaudojami! Švietimas gali padėti jiems integruotis į juos priimančias visuomenes.
Švietimas atveria duris į geresnę ateitį. Migrantai ir pabėgėliai gali prisidėti prie visuomenės pažangos naujoje šalyje arba savo kilmės šalyje, jei nuspręstų sugrįžti.
Niekada nepamirškime, kad kas priima svetimšalį, tas priima Jėzų Kristų.
Popiežiaus Pranciškaus žinia Pasaulinės taikos dienos proga

I. Įsiklausyti į grėsmę išgyvenančios žmonijos šauksmą
1. Prasidedant šiems dangiškojo Tėvo mums dovanojamiems naujiems metams, Jubiliejaus metams, paskirtiems vilčiai, nuoširdžiausiai linkiu ramybės kiekvienai moteriai ir kiekvienam vyrui, ypač tiems, kurie jaučiasi prislėgti savo gyvenimo būvio, pasmerkti dėl savo pačių padarytų klaidų, sugniuždyti kitų žmonių nuosprendžių ir nebemato jokių perspektyvų savo gyvenime. Visiems jums linkiu vilties ir ramybės, nes šie metai yra Malonės metai, kylantys iš Atpirkėjo Širdies!
Popiežius atidarė Šv. Petro bazilikos Šventąsias duris
Šventosios durys buvo atidarytos antradienio, gruodžio 24 d., vakarą prieš Kalėdų Nakties Mišias. Bazilikos prieangyje vykusiose apeigose kartu su popiežiumi dalyvavo daugiau kaip du šimtai Dievo tautos atstovų, dvasininkų ir pasauliečių. Kiti keli tūkstančiai apeigas sekė iš tolo, būdami bazilikos viduje ir Šv. Petro aikštėje.
KAIŠIADORIŲ VYSKUPO KALĖDINIS ŽODIS – SVEIKINIMAS
Brangūs broliai kunigai, seserys vienuolės, mieli vyskupijos tikintieji, broliai ir seserys!
„Nebijokite! Štai aš skelbiu jums didį džiaugsmą, kuris bus visai tautai. Šiandien Dovydo mieste jums gimė Išganytojas. Jis yra Viešpats Mesijas“ (Lk 2,10 – 11).
Nuoširdžiai sveikinu jus Kristaus Gimimo šventėje! Girdėti Evangelijos žodžiai yra paties Dievo žodžiai, skirti mums, kiekvienam iš mūsų. Jie pripildyti Dievo meilės, Jo artumo, Jo tikro buvimo mūsų gyvenime. Jo buvimo šiame mūsų gyvenime, kad padovanotų niekada nesibaigiantį, tikrąjį gyvenimą ir neįsivaizduojamą laimę su Juo. Apie Jo buvimą su mumis liudija viskas: Dievo net ir nesąmoningai ilgimės visa esybe, trokštame buvimo pilnatvės, laimės, gyvenimo džiaugsmo ir prasmės. Trokštame, kad laimė, mūsų gyvenimas tęstųsi amžinai. Išbandymų, kančios dienomis ieškome pagalbos, atramos, gelbstinčios rankos. Mirtis, kančia, tiesiog priešingi mūsų prigimčiai. Apie Dievą žvaigždėtasis skliautas byloja ir nuostabą keliantis pats žmogus, žmogui padovanotas pasaulis.
Patvirtintas lietuviškas 2025 Jubiliejaus himnas „Vilties piligrimai“
Lietuvišką tekstą pritaikė: kun. Artūras Kazlauskas ir Vita Liaudanskaitė-Vaitkevičienė

Priegiesmis:
O gyvybės ir vilties liepsna, ši giesmė tekyla į Tave!
Begalini gyvenimo Šaltini, aš pasitikiu Tavim kelyje!